SM systém

Metoda SM systém existuje již více než 30 let. Je vhodná pro pacienty s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, pro pacienty s akutním výhřezem ploténky, u skolióz. Metodu SMS mohou využít i sportovci jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Ke cvičení se používá elastické lano. Toto lano umožňuje rozsáhlý pohyb končetin proti malé, postupně rostoucí síle, která aktivuje stabilizační svalové spirály. Elastické lano zde funguje jako „prodloužení svalových vláken, aktivujících spirálu“. Cvičení s elastickým lanem umožňuje svaly zároveň posilovat a protahovat v době, kdy přirozeně relaxují.

 

Nejdůležitějším efektem na cvičení SMS je skutečnost, že pomocí svalových spirálních zřetězení vytváří v těle sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby. Tím usnadňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Svalové spirály dávají páteři optimální pohyblivost.

SM Systém sestává ze 12 základních cviků, které je možno rozvíjet dál a vypilováním specifických detailů se můžeme zaměřit na určitou svalovou skupinu nebo sval nebo konkrétní problém (skolióza, přetížená bederní, krční páteř, ramena, kolena..). Cvičení je jednoduché, snadno zapamatovatelné – jen je potřeba pelivě dodržovat stále se opakující principy. Na jejich pochopení a nacvičení se zaměřujeme na mém pravidelném cvičení.

Pro dokonalé naučení 12ti základních cviků, doporučuji absolvovat alespoň 10 lekcí cvičení SM systému ve skupině, pod odborným dohledem cvičitelky.

 

Bližší informace:

Kde cvičíme: CVČ Bystrouška, Fleischnerova 1a, Brno-Bystrc

Kdy cvičíme: momentálně probíhá SM systém pouze v rámci cvičení pro těhotné ženy 1x za 14dní. V případě volného místa je možná účast na tomto cvičení

Cena: 800kč / 10lekcí   //  100kč / jednorázový vstup

S sebou: pohodlné oblečení, pití

POZOR: na cvičení je nutné se hlásit emailem nebo telefonicky. Minimální počet pro zahájení kurzu jsou 3 osoby.

Při nevychození lekcí se peníze nevrací.