Příprava na porod a mateřství: Povídání s dulou na témata týkající se těhotenství, porodu a mateřství

Příprava na mateřství probíhá formou povídání s dulou na různá témata a zahrnuje celkem 8 lekcí. Lekce lze navštěvovat jednotlivě, nebo jako celý kurz.

  • 1. Lekce: Příprava na příchod děťátka – těhotenství, péče o těhotnou ženu, mož obtíže v těhotenství,  jak se nejlépe na porod připravit (využití přírodních prostředků, masáž hráze), co s sebou do porodnice, výbava pro miminko, výběr porodnice.
  • 2. Lekce: Porod a vše kolem něj –  fáze porodu, jak poznáme, že porod začíná, co můžeme dělat doma, co nás čeká po příchodu do porodnice, I. doba porodní, II. doba porodní, III. doba porodní, podpora bondingu.
  • 3. Lekce: Šestinedělí – péče o ženu v šestinedělí, psychické změny v šestinedělí, možné obtíže v šestinedělí, doporučení po fyziologickém porodu a po sekci, , hygiena, životospráva, režim dne, sex po porodu, antikoncepce, cvičení po porodu.
  • 4. Lekce: Kojení – správný začátek, výhody kojení, techniky kojení, jak poznáme, že dítě prospívá, co dělat když máme nedostatek nebo nadbytek mateřského mléka. problémy při kojení, alternativní způsoby podávání mateřského mléka
  • 5. Lekce: Péče o miminko – přebalování, koupání, hygiena, režim dne, co dítě trápí, psychomotorický vývoj dítěte.
  • 6. Lekce: Právní minimum pro rodiče – na co má rodička právo, co může odmítnout, poplatky u porodu, právo na informovaný souhlas, právo na negativní revers, odchod domů po ambulantním porodu, převzetí dítěte do péče pediatra, očkování, podání stížnosti, porodní plán z právního hlediska. 
  • 7. Lekce: Praktický nácvik k porodu pro rodičku i partnera – jak může partner rodičce při porodu pomoci, masáže u porodu, úlevové polohy pro 1. dobu porodní, polohy k porodu, manipulace s dítětem.
  • 8. Lekce: ,Příprava porodního plánu, nošení dětí v šátku, diskuze, prostor pro dotazy, zpětnou vazbu, promítnutí videa.

 

Bližší informace

Skupinová příprava na porod a mateřství:

 

Kde probíhá: CVČ Bystrouška, Fleischnerova 1a, Brno - Bystrc

Kdy probíhá:  úterý   19:00 - 21:00 nebo  středa 16.30-18.30 (u mne)

Cena: 1750,– Kč / 8 lekcí jdoucích po sobě  // 350,– Kč / jednorázový vstup za osobu (partner : + 40% z ceny jednorázového vstupu)

Termíny jednotlivých lekcí: (uvedené termíny jsou orientační, může dojít ke změně)

1. lekce : Příprava na příchod děťátka

2. lekce: Porod a vše kolem něj

3. lekce: Šestinedělí 

4. lekce: Kojení 

5. lekce: Péče o miminko

6. lekce: Právní minimum 

7. lekce: Praktický nácvik k porodu  - termín bude upřesněn dle možností většiny

8. lekce: Diskuze 
 

Nově nabízím balíček těhotenského cvičení a přípravy na mateřství za zvýhodněnou cenu:  430 Kč jednorázový vstup (cvičení + příprava) nebo předplatné 10 lekcí jdoucích po sobě (cvičení) + 8 lekcí (příprava)  2400,– Kč.
 
 
 

Individuální příprava na mateřství:

Probíhá u ženy doma nebo pokud to nelze, pak u mne. Se ženou (partnery) jsou probrána jednotlivá témata individuálně, proto je zde větší možnost otázek a přípravy ženy dle jejich konkrétních představ. Frekvence setkání je individuální. Může jít o jeden celý den, nebo setkání rozdělit na 2 – 3 návštěvy.  V případě návštěvy u Vás doma je k ceně připočteno cestovné 7Kč / 1Km. Minimální úhrada cestovného je 50Kč.
 
 
 

 

 


Příprava na porod a mateřství

/album/priprava-na-materstvi/a20140304-202753-cr-jpg/

—————

/album/priprava-na-materstvi/p1230314k-jpg/

—————

/album/priprava-na-materstvi/p1230317k-jpg/

—————

/album/priprava-na-materstvi/p1230333k-jpg/

—————

/album/priprava-na-materstvi/imag0211k-jpg/

—————

/album/priprava-na-materstvi/p1230340k-jpg/

—————

/album/priprava-na-materstvi/p1230343k-jpg/

—————

/album/priprava-na-materstvi/imag0156k-jpg/

—————

/album/priprava-na-materstvi/imag0184k-jpg/

—————

/album/priprava-na-materstvi/imag0165k-jpg/

——————————